Nuclear Energy Conference 2020

Dr. Benjamin K. Sovacool je profesorem energetické politiky na katedře vědecké politologie (SPRU) ekonomické fakulty britské Univerzity v Sussexu. Působí zde i jako ředitel Sussexské skupiny pro energetiku. Je zároveň profesorem ekonomie a společenských věd a ředitelem Centra energetických technologií dánské Univerzity v Aarhusu.

Profesor Sovacool působí jako výzkumný pracovník a konzultant v oblasti globální energetické politiky, energetické bezpečnosti, energetické spravedlnosti, zmírňování dopadů změny klimatu a adaptace na ni. Konkrétně se ve svém výzkumu zaměřuje na obnovitelné zdroje energie a energetickou účinnost, na politiku velké energetické infrastruktury, tvorbu státních strategií zvyšování energetické bezpečnosti a přístupu k elektřině, na etiku v energetice a budování kapacit k adaptaci na důsledky změny klimatu. Je jedním z vedoucích autorů Šesté hodnotící zprávy Mezivládního panelu pro změnu klimatu, jež vyjde v roce 2022, a poradcem pro energetiku Ředitelství Evropské komise pro výzkum a inovace v Bruselu. Hrál vedoucí úlohu při získávání grantů na společný výzkum v celkové hodnotě přes 22,2 milionů dolarů z přímo řízených fondů (v rámci návrhů v celkové hodnotě přesahující 156 milionů dolarů), mimo jiné od amerického ministerstva energetiky, Národní vědecké nadace USA, MacArthurovy nadace, Rockefellerovy nadace, dánského Programu rozvoje a demonstrace energetických technologií, dánské Rady pro nezávislý výzkum a Evropské komise. Ve Spojeném království působil jako hlavní řešitel projektů financovaných Radou pro ekonomický a sociologický výzkum, Radou pro výzkum přírodního prostředí a Radou pro technickofyzikální výzkum.

Je držitelem řady národních a mezinárodních ocenění a vyznamenání, mimo jiné „Ceny za vynikající výsledky absolventů“ z jeho alma mater Technické univerzity ve Virginii, cenu USERN za rok 2019 za jeho dílo na téma „Společenské spravedlnosti v době změny klimatu a nedostatku energií“, cenu „Dedication to Justice“ udělovanou Americkou advokátní komorou, a cenu za „Vynikající hostující profesuru v energetice“ od Centra pro právo životního prostředí Právnické akademie ve Vermontu. Díky značnému zaměření mezinárodního zpravodajství na jeho dílo je jedním z nejvíce citovaných výzkumných pracovníků v oblasti rozporů mezi energetickou a klimatickou politikou.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.