Nuclear Energy Conference 2020
David Reinberger

Mag. David Reinberger (narozen 1976) pracuje ve Wiener Umweltanwaltschaft (Vídeňský ombudsmanský úřad pro ochranu životního prostředí), má tam na starosti obor technické ochrany životního prostředí a přebírá úkoly pověřence Města Vídeň pro ochranu před jadernou energetikou. Teoretický fyzik studoval na Univerzitě Vídeň specializaci na teoretickou jadernou fyziku a fyziku elementárních částic.

K úkolům pověřence Města Vídeň pro ochranu před jadernou energetikou patří vedle komunikace s kompetentními úřady sousedních zemí i příprava informací pro obyvatelstvo a rozhodovací činitele, jakož i zastupování Vídně v přeshraničních řízeních a příspěvky k havarijní ochraně.

Vedle vlastních příspěvků, jako např. do "The technological and economical future of nuclear power“ (Technická a ekonomická budoucnost jaderné energetiky), Springer, 2019 nebo "Nukleare Katastrophen und ihre Folgen" (Jaderné katastrofy a jejich následky) Berliner Wissenschafts-Verlag, 2016 existuje těsná spolupráce ve vědecké oblasti např. s Rakouským ekologickým ústavem a Ústavem pro výzkum bezpečnosti a rizika při Univerzitě pro přírodní zdroje a vědy týkající se života.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.