Nuclear Energy Conference 2020
Georg Günsberg

Georg Günsberg pracuje jako analytik a politický konzultant se zaměřením na výzvy v oblasti energetiky a klimatu. Jako politolog pracoval u různých nevládních organizací (např. GLOBAL 2000, ÖKOBÜRO), pro úřad jedné městské části Vídně i pro rakouský parlament, především na tématech klimatu a energetiky, ale též na přípravě všeobecných strategií a programů.

V roce 2007 založil vlastní poradenskou formu ve Vídni a kromě jiných funkcí je též zvláštním poradcem na každoročním světovém summitu v Rakousku zvaném Schwarzeneggerova klimatická iniciativa. Je autorem série publikací Factcheck Energy Transition, které každoročně vydává Rakouský fond pro klima a energie, a řady studií a výzkumů týkajících se energetických scénářů a finančního sektoru, např. o rizicích změn klimatu v rámci investičních portfolií. Jeho aktuální výzkumné projekty („RiskFinPorto“) zkoumají investiční rizika při přechodu na nové zdroje energie a roli hnutí divestování.

Pravidelně vydává články s analýzami každoročních zpráv IEA World Energy Outlook, jež přinášejí kritický pohled na podhodnocování trendů vývoje trhů a technologií. Georg Günsberg je též přednášejícím a facilitátorem na mezinárodních konferencích a workshopech.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.